А світло то тема))
У тебе не завжди є можливість вмикати чи активувати деякі пристрої фізично. Погодься, інколи це буває незручно чи зовсім недоречно, адже технічний прогрес сягнув таких неймовірних висот, що для активації роботи деяких приладів всього на всього потрібен чутливий до світла елемент. Таким елементом є фоторезистор.
Фоторезистор - це такий напівпровідниковий прилад провідність або опір змінюються в залежності від того, наскільки сильно освітлена його чутлива поверхня.
У побутовій електроніці чи на промислових об'єктах фоторезистори використовують для вимірювання рівня освітленості, підрахунку кількості «чого-небудь», визначення наявних перешкод. Головна його задача - перетворювати кількість освітлення, що потрапило на чутливу поверхню пристрою в електричний сигнал.
Принцип його дії можна пояснити простіше: уяви, що ти знаходишся на не освітленій вулиці (це наш резистор), тобі страшно (великий опір) і ти стоїш на місці. Потім на вулиці вмикаються ліхтарі (це наша кількість світла, що потрапила на резистор), страх перед темрявою (опір) зменшується і ти вже без вагань можеш рухатися (провідність) туди, куди йшов (електричний сигнал).
Давай тепер ідентифікуємо, де саме ти міг стикатися з роботою фоторезистора. Наприклад, це можуть бути прилади автоматичного увімкнення світла з настанням темного часу доби, датчики освітлення приміщення в смарт хаузах чи офісах, турнікет в метро на базі ультрафіолетового випромінювання, у друкарській галузі для контролю обриву паперової стрічки чи кількості паперу, що пройшов через друкарську машину.
void setup() {
pinMode(13, INPUT);
pinMode(6, INPUT);
pinMode(6, OUTPUT);
}
void loop() {
if(digitalRead(13)) {
if(digitalRead(6)) {
if(200<analogRead(0)) {
for(int led=1; led<=255; led++ )
{
analogWrite(6,(255-led));
delay(2);
}
}
else {
digitalWrite(6, LOW);
delay(200);
}
}
else {
if (200 < analogRead(0)) {
for(int led=1; led<=255; led++ ) {
analogWrite(6, led);
delay(2);
}
}
else {
digitalWrite(6, HIGH);
delay(200);
}
}
}
}
Можливо тебе зацікавлять наступні теми