...і без нього й телефон не запрацює.
Не всі прилади витримують високу напругу (5 V). Для зменшення напруги використовують резистори. Резистор – пасивний елемент електричного кола. Основним параметром резистора є опір, що характеризує його здатність перешкоджати протіканню електричного струму. Опір вимірюється в омах, кілоОмах (тисяча Ом) і мегаОмах (1 000000 Ом).
Для кращого розуміння принципу роботи резистора, можна уявити широку дорогу, якусь трасу наприклад. По ній їдуть машини, це наші електрони. Їх кількість це струм. А тепер наша задача весь цей трафік відправити на іншу вузьчу дорогу. Для цього нам потрібен поліцейський (резистор) який буде обмежувати рух наших машинок(електронів) таким чином зменшуватиметься їх кількість яка проїзджатиме далі (зменшується струм).
Найпростіший спосіб використання резистора, як обмежувача струму в ланцюзі. Якщо підключити світлодіод до батарейки без резистора, він швидко вийде з ладу (згорить), так як струм, який проходить через світлодіод, буде занадто великий.
На резистор не наносять цифри, так як це дорого і непрактично (вони будуть дуже дрібними). У зв’язку з чим номінал і допуск кодуються за допомогою різнокольорових смужок. Нижче приведена схема для визначення номіналу опору резистора
void setup() {
pinMode(2, OUTPUT);
pinMode(3, OUTPUT);
pinMode(4, OUTPUT);
pinMode(5, OUTPUT);
pinMode(6, OUTPUT);
}
void loop() {
digitalWrite(2, HIGH);
delay(500);
digitalWrite(3, HIGH);
delay(500);
digitalWrite(4, HIGH);
delay(500);
digitalWrite(5, HIGH);
delay(500);
digitalWrite(6, HIGH);
delay(500);
digitalWrite(2, LOW);
digitalWrite(3, LOW);
digitalWrite(4, LOW);
digitalWrite(5, LOW);
digitalWrite(6, LOW);
delay(500);
}
Можливо тебе зацікавлять наступні теми