Вжух і світиться
Світлодіод - це цифровий пристрій, який світиться, коли через нього проходить електричний струм. Максимальну напругу він витримує 3.3 V. Він має два контакта: + (анод) та - (катод). Для того, щоб ви завжди пам'ятали, де катод, а де анод, потрібно собі дещо уявити.
Світлодіод завжди має коротку та довгу ніжку. Так от, якщо ми уявимо, що довгу ніжку ми розділимо на два шматочки, то з цих шматочків ми можемо скласти знак "+". В такому випадку, коротка ніжка має завжди підключатись до "-". А запам'ятати, де катод, а де анод, можна за першою літерою назви "Катод", бо катод - це завжди коротка ніжка. А анод, відповідно, довга.
Елементарна функція світлодіода це – індикація. Це може бути індикація стану приладу – вмикання/вимикання, або індикація режиму, в якому працює прилад. Щоб підсвітити панель приладу, на допомогу так само приходять світлодіоди.
Наприклад, ви включаєте аудіоколонки на комп’ютері і зелений світлодіод інформує вас про те, що живлення включено. Монітор комп’ютера перейшов в “енергозберігаючий режим” – про це інформує миготливий помаранчевий світлодіод, замість зазвичай палаючого синього. А щоб ви не шукали в темряві вимикач – він підсвічується світлодіодом.
Перший світлодіод, який працює у видимому діапазоні, був розроблений групою Ніка Голоняка, в компанії General Electric, в 1962 р
void setup() {
pinMode(13, OUTPUT);
}
void loop() {
digitalWrite(13, HIGH);
delay(1000);
digitalWrite(13, LOW);
delay(1000);
}
Можливо тебе зацікавлять наступні теми