І з нею стало все набагато простіше)
Макетна плата, або breadboard – це безпаєчна плата для монтажу. Це універсальний інструмент для моделювання прототипів пристроїв. Альтернатива створення схем без застосування паяльника.
Монтажну плату застосовують для конструювання, налагодження і тестування майбутньої схеми пристрою при різних умовах підключення і експлуатації. Макетну плату використовують новачки-електрощники. Беруть на озброєння breadboard і досвідчені інженери. За допомогою пристосування також перевіряють нові деталі та компоненти.
Це сучасний варіант збірки схем, який дозволяє легко, за пару секунд змінювати варіанти схеми, додавати компоненти і перевіряти теорії та способи під’єднання.
Якщо ви паяете і щось неправильно з’єднали або вирішили щось змінити в схемі – доведеться перепаювати. На breadboard процес реконструкції, налагодження та модифікації здійснюється миттєво: зняв, підключив по-іншому.
Ви також можете з’єднати кілька плат в одну велику, щоб створити складний проект. Елементи на платі надійно з’єднані, а сама плата довговічна і прослужить, наприклад, для навчання основам програмування і робототехніки не один рік.
Щоб пояснити, як працює макетна плата – дивіться з чого вона складається. Пластикова пластина-підстака з великою кількістю отворів.
Провідник, підключений до отвору в одному з рядів, одночасно з’єднується з іншими контактами цього ряду. На одній рейці можна підключити до 5 елементів, які будуть пов’язані між собою.
І наостанок факт про макетну плату, та назву breadboard. Плата отримала таку назву через те, що за часів компонентів великих розмірів, винахідники придумали збирати схеми на дерев’яній дошці для нарізання хліба.
Дерев’яна платформа використовувалася для створення макетів (прототипів) пристроїв, розробки і тестування майбутніх проектів. Згодом breadboard стали пластиковими з тонкими металевими рейками, але назва збереглася.
int temp= 0;
double Temp= 0.0;
void setup() {
pinMode(10, OUTPUT);
}
void loop() {
temp= analogRead(0);
Temp= (temp / 1023 );
Temp= (Temp * 500 );
if (Temp>30) {
digitalWrite(10, HIGH);
}
else {
digitalWrite(10, LOW);
}
}
Можливо тебе зацікавлять наступні теми