Тепер я спатиму спокійно
Звук - це хвиля. Для того, аби присторої змогли її правильно зчитати і перетворита на якийсь сигнал, потрібен датчик звуку. Цей пристрій дуже простий і в основі його роботи лежить аналіз швидкості і амплітуди хвиль для відтворення тих чи інших звуків.
Наприклад, в мікрофоні, чи в системі смарт хоум, де датчик реагує на приближення людини та вмикає світло чи телевізор.
Датчик звуку відноситься до акустичних (звукових) приладів і основним принципом роботи таких датчиків є виявлення і розпізнавання різних акустичних хвиль. Це датчики, де використовується мікрофон, що служить для перетворення звукових коливань в електричну змінну напругу для подальшого виконання заданих команд.
Дуже просто пояснити механізм його дії. Ти знаєш, що протилежним явищем до звуку є тиша. Наприклад, після 22:00 за правилами етикету шуміти не можна. Значить, щоб не заважати сусідам, гучну музику потрібно вимкнути, святкування свого дня народження з друзями завершити. Має бути тиша. Але ти вирішив продовжити слухати улюблені треки гучно і не в навушниках (діє звукова хвиля) аж раптом, твоя музика збудила сусідів (звукова хвиля високої амплітуди і швидкості потрапила на датчик з заданими параметрами рівня тиші). От сусіді вже починають стукати у стіну, їх датчик звуку виявився чутливим до твоєї музики.
Такі датчики задіяні у багатьох системах, в охоронних, в системи сигналізації, використовуються для створення автоматичного включення приладів в Smart Home (наприклад, автоматичне ввімкнення світла) і т.д.
Можливо тебе зацікавлять наступні теми